gmt
transfer
moneygram

כל אדם יכול למצוא את עצמו מפעם לפעם במצב שבו עליו להעביר כספים לחשבון בנק זר במדינה אחרת. הסיבות לכך יכולות להיות שונות ומגוונות – הצורך בהעברת שכר לעובד במיקור חוץ, סיוע למכר בעת משבר כספי או תמיכה כלכלית בקרוב משפחה שמתגורר בחו"ל. כך או כך – חשוב מאד לעבור על כמה נושאים שונים לפני שמעבירים את הכסף, שכן יש דרכים מסוימות לעשות זאת נכון בלי לשלם יותר ממה וכמה שרוצים. לכל מדינה יש את המדיניות הכלכלית שלה שכדאי לדעת עליה מראש וכמובן שלעיתים קרובות העברת הכספים כרוכה בתשלומים, עמלות או בירוקרטיה שעלולים לסבך את התהליך כולו. מכאן שכדאי לדעת כמה שיותר ובעזרת הידע הזה יהיה קל יותר להתנהל ולבחור את הדרך הנכונה ביותר לבצע את ההעברה.

לאילו מאפיינים חשוב לשים לב בעת העברת כסף לחשבון בחוץ לארץ?

כאשר מתלבטים או מחפשים מידע על הדרך הטובה והנכונה ביותר להעביר כסף לחשבון בנק במדינה אחרת חשוב לדעת על שלושה גורמים שישפיעו על העלות הכוללת – סכום ההעברה שרוצים שיגיע לחשבון הבנק של המקבל, עמלות שונות של הגוף שמבצע את ההעברה ושער החליפין של המטבע הזר. שלושת המרכיבים האלה, בתמהיל כזה או אחר (שלא בהכרח יהיה קבוע במקרים של העברות כספים חוזרות שאינן חד פעמיות) יקבעו את הסכום הכולל שמי שמעביר את הכסף ישלם בשורה התחתונה של העסקה. מה שבאמת חשוב לדעת הוא שדרך גופים מסוימים אפשר להוזיל את העמלות או אפילו לקבל הנחה מסוימת בשער החליפין. 

במילים אחרות – כושר המיקוח של מעביר הכסף יכול לעשות בשבילו הרבה ולחסוך לו לא מעט כסף בעת ביצוע ההעברה והעסקה. רק חשוב לדעת, בתור התחלה, ששום נתון או הצעה לא חקוקים בסלע ויש על מה לדבר מבחינת התעריפים.

העברת כספים לח"ל
החלפת כספים

דרך מי כדאי לבצע העברת כספים למדינה אחרת?

כיום האפשרויות להעברת כספים לחו"ל הן סניפי הבנקים השונים, הדואר, חברות פרטיות ופורטלי העברות כספים וירטואליים. הדרך הכדאית ביותר היא דרך חברה פרטית. מדוע? מפני שחברה פרטית יכולה לראות את הלקוח מעבר למספרים וכך להציע לו הצעה שתהיה נכונה ומתאימה לו. דרך סניף הבנק, למשל, אי אפשר יהיה להתמקח על גובה העמלה והעמלות בדרך כלל תהיינה קבועות בלי שאפשר להפחית אותן. חברה פרטית, שרוצה לשמר לקוח ולסלול את הדרך להגעה נוספת שלו אליה – תעשה מאמץ למצוא איתו שפה משותפת, תבטיח לו שירות לא פחות ממעולה ועובדיה ילכו עם הלקוח צעד צעד עד הווידוא שהכסף הגיע ליעדו. אין ספק שכאשר רוצים או צריכים להעביר כסף לחוץ לארץ בפעם הראשונה ישנו חשש ועולות לא מעט שאלות – כמה זה יעלה? איך אפשר להיות בטוחים שהכסף, במלוא הסכום יגיע ליעד? איך אפשר לסמוך על עובדי החברה? כאשר יושבים מול נציג ששירות הלקוחות חשוב ומהותי עבורו – אפשר להיות בטוחים שנמצאים בידיים טובות ושיתקבל ליווי מקצועי וצמוד עד לסיומה המוצלח של העברת הכספים.

עלויות של העברת כספים לחוץ לארץ

כאמור, שלושה גורמים יקבעו את הסכום הכולל שישלם הלקוח בהעברת כסף לחו"ל – סכום ההעברה שאמור להגיע למקבל, העמלה של הגוף שדרכו מעבירים את הכסף ושער החליפין. ברוב המקרים תיקבע העמלה על פי מדרגות שקשורות בסכום ההעברה עצמו. יחד עם זאת, העמלה והשער החליפין משפיעים זה על זה, שכן אם מדובר בהעברה לחשבון של מדינה שהמטבע שלה פחות נפוץ מאחרים – ייתכן שהעמלה בגין העברה זו תהיה גבוהה יותר באופן יחסי. כאשר יהיה מדובר בהעברה שמתבצעת באופן קבוע או יותר מפעם אחת – ייתכן שעובדי החברה הפיננסית ילכו לקראת הלקוח שלהם ויפחיתו את שיעור העמלה בכ-1-1.5%. בסכומים מסוימים של העברה יהיה מדובר בלא מעט כסף. העמלה תשקף תהליך של מספר ימים שבמהלכם יעקבו העובדים אחרי הכסף, יוודאו שהוא מגיע ליעדו, יקבלו את האישורים והאסמכתאות שהמקבל רואה אותו בחשבון שלו ויכול להשתמש בו וכמובן יידעו ויוכלו להרגיע את הלקוח שלעיתים דואג למיקום הכסף שלו. במצבים אלה העמלה תתברר ככדאית, ולו בזכות השקט הנפשי שהלקוח קיבל והידיעה שיש מי ששומר על הכסף שלו ושומר שיגיע בדיוק ואך ורק לאן שהוא צריך.

מחפשים חברה פיננסית מהימנה עם שירות מעולה לביצוע העברת כסף לחו"ל? נשמח לעמוד לשירותכם!

.

סגירת תפריט
Call Now Button
×

עגלת קניות

בעלי עסקים אנחנו מאפשרים לכם לקבל תשלום מזומן מלקוחות בקלות ובאופן חוקי לגמרי!

יש לכם שאלה? רוצים שנציג יחזור אליכם? חייגו אלינו 055-9863513 
או מלאו פרטים בטופס ותענו מיד: