החלפת כסף

המרת מט"ח ב-3 שלבים 
פשוט מהיר ועד הבית

 

עוד הרבה שנים יחלפו לפני שנוכל להסתדר בלי מזומן. לכולנו יש כסף בארנק ואי אפשר להסתדר בלעדיו. אך העובדה שיש לנו בארנק שטרות או מטבעות מסוג מסוים לא אומרת שאף פעם לא מחליפים. בסופו של דבר מגיע היום ובו נצטרך להחליף. כעת נראה מה זו החלפת כסף, מתי היא נדרשת ומה המשמעות. לפי חוק המזומן

היבטים שונים להחלפת כספים

ניתן למצוא כמה משמעויות להחלפה של כסף. ראשית, כאשר משנים את סוגי השטרות. זה קרה למשל כשהיה מעבר משקל ישן לשקל חדש. זה קורה גם כחלק מצעדי המדינה להקשות על זייפנים. שם המטבע נותר ללא שינוי אך מכניסים שטרות עם דוגמאות שונות. מי שמחזיק שטרות ישנים שכבר לא מתקבלים בחנויות יכול לפנות לבנק ולבצע החלפת כסף (כל עוד לא חלף המועד החוקי לכך). אך להחלפת כסף יש גם משמעות נוספת, כאשר נוסעים לחו"ל או עושים עסקים מול בעלי עסקים בחו"ל. החלפת כסף מסוג זה נקראת המרה (המרת מט"ח). מי צריך אותה? בין היתר, חברות או אנשים פרטיים שרוצים לבצע ייבוא. חברות ייצוא שצריכות להפוך לשקלים את המט"ח שקיבלו. כמובן, גם עובדים זרים ותיירים צריכים לבצע המרה. מקובל לבצע המרה לפני יציאה לחו"ל ואם חוזרים עם כסף מזומן בשטרות, ניתן להמיר בחזרה לשקלים.

מהו מחיר הכסף

כאשר מבצעים החלפת כספים במובן של המרה, יש שני היבטים למחיר הכסף. המחיר של הכסף באופן רשמי נקרא שער. יש שער אחד שבו מוסרים שקלים ומקבלים מט"ח ושער אחר שבו מוסרים מט"ח ומקבלים שקלים. כל חלפן שפועל באישור בנק ישראל יכול לקבוע את השערים שהוא מציע. בנוסף לכך, יש מקרים שבהם מתבקשים להוסיף גם עמלה עבור השירות (לא תמיד). לכן לפני שמבצעים החלפת כסף מכל צורך שהוא, צריך לבדוק מה מחיר הכסף ואפשר גם להשוות בין חברות שונות שמציעות שירותי חלפנות. 

החלפת כסף

רכשו מט"ח אונליין >

סגירת תפריט
Call Now Button
×

עגלת קניות

בעלי עסקים אנחנו מאפשרים לכם לקבל תשלום מזומן מלקוחות בקלות ובאופן חוקי לגמרי!

יש לכם שאלה? רוצים שנציג יחזור אליכם? חייגו אלינו 055-9863513 
או מלאו פרטים בטופס ותענו מיד: