חוק המזומן החדש - החוק לצמצום השימוש במזומן

כל המידע הכי רלוונטי על חוק המזומן: איך תוכלו לקבל מזומנים באופן חוקי, בקלות ובמהירות מהלקוחות שלכם?

תוכן עניינים

מדוע נחקק חוק צמצום השימוש במזומן?

החוק לצמצום השימוש במזומן נכנס לתוקפו בתאריך 1.1.2019 לאחר דיונים ארוכים בוועדה ממשלתית שהוקמה במטרה לבחון את היקף השימוש המזומן בישראל בין לקוחות פרטיים לבעלי עסקים, ספקים, נותני שירותים ועוד ובין אלו לבין עצמם. ממצאי הוועדה העלו כי השימוש במזומן מביא להעלמות מס בהיקפים עצומים: כ-40-50 מיליארד ₪ בשנה – סכום שווה ערך לתקציב השנתי של משרד הביטחון או משרד החינוך, לצורך השוואה.

לאור הנתונים הקשים האלו ולאור העובדה כי הוועדה הצביעה גם על כך שפגיעה כה משמעותית בכלכלה הישראלית פוגעת גם בערכים חברתיים ולאומיים חשובים ומערערת את הלגיטימציה של שלטונות החוק בפני האזרחים, נכנס החוק לתוקפו וכאמור, נועד בעיקר כדי להילחם בתופעות פליליות כמו העלמת מיסים והלבנת הון, המתרחשים בישראל על בסיס קבוע. בנוסף, נטען בוועדה כי הסכומים הנעלמים יכלו לשמש לצמצום יוקר המחייה, הורדת גובה המע"מ ועוד.

צמצום השימוש במזומן אמנם נשמע הליך דרסטי, אך למעשה הוא עולה בקנה אחד עם מגמות עולמיות מודרניות של מעבר לשימוש באפליקציות להעברת כספים והפחתת השימוש בשטרות מזומנים. יכולות אלו כבר קיימות בשוק והן הולכות ומשתכללות עם יציאתם לשוק של פיתוחים טכנולוגיים חדשים.

החסרונות של החוק עלולים לפגוע גם בעסק שלך

המרת מטח, חוק לצמצום השימוש במזומן

מה אסור לעשות לפי חוק המזומן?

החוק קובע כי לא ניתן לשלם לספקים ולבתי עסק במזומן סכום העולה על 11,000 ₪ או סכום שעולה על 10% מגובה העסקה המתבצעת (הנמוך מביניהם), במטרה להעלות אל פני השטח את כל אותן עסקאות שעד כה נעלמו מהמעקב של רשויות המס, שכן לא היה להן שום תיעוד דיגיטלי והיה קל יותר לטשטש את עקבותיהן בצורה ידנית.

מה השתנה עם כניסת חוק המזומן לתוקף בשנת 2019?

חוק המזומן החדש גורם לכך ששני צדדי העסקה אחראים עליה במקרה של הפרת החוק. כך גם הגורם המשלם במזומן, ולא רק הגורם שקיבל את הכסף במזומן, יישאו בתוצאות של תשלום במזומן הגבוה מרף התשלום המותר בחוק, ועל שניהם יוטלו סנקציות בעקבות ההפרה.

ניואנסים שונים של חוק המזומן החדש:

  • בעסקאות בין אדם לאדם ללא עסק, קיימת הגבלה של תשלום במזומן עד 50 אלף ש"ח – או 10% מגובה העסקה, כאשר הסכום התקף הוא הנמוך מביניהם.
  • מתנות מכילות את אותה הגבלה: עד 50 אלף ש"ח במזומן.
  • עסקאות עם תיירים מוגבלות על ידי סכום של 55 אלף ש"ח או עד 10% מסכום העסקה. הסכום התקף הוא הנמוך מביניהם.
  • אסור לפצל את העסקה לתשלומי מזומן שונים כדי להתחמק מהחוק.
  • צ'קים עליהם לא נכתב שם מקבל הצ'ק נחשבים כמזומן לצורך חוק המזומן.
  • החוק תקף גם לתשלום משכורות.

יש לציין כי לחוק המזומן קיימים יוצאי דופן: לדוגמה, ניתן להעביר מזומן באופן חופשי כמתנה או כעסקה (הנעשית כחוק) בין בני משפחה.

מה קורה אם עוברים על חוק המזומן?

לאחר תשלום במזומן שחורג מגבולות החוק יידרשו שני צדדי העסקה לשלם קנס על סך 15-30 אחוזים מגובה החריגה. בנוסף, מאחר ומדובר על מעשה מרמה, הפרת החוק עלולה להוביל לענישה של כ-3 שנות מאסר.

יתרונות חוק המזומן

בזכות הגבלת השימוש במזומן מתבצע יותר פיקוח על תשלומים והעלמות מס, וכך מוטל פחות נטל על האזרח משלם המסים.

עידוד השימוש באמצעי תשלום חלופיים מאיץ תהליכי מעבר למכשירי תשלומים חלופיים, בפרט דיגיטליים, ובכך מקדם חיסכון בזמן ובמאמץ. ניתן לבצע תשלומים בהעברות בנקאיות, דרך אפליקציות תשלום, בתשלום באשראי ובצ'קים.

בנוסף, כדי להקל על המעבר לביצוע עסקאות שלא במזומן, התבצעה הנחה על עמלות ביצוע העברות בכרטיסי דביט.

 

חסרונות החוק, ואיך הם עלולים לפגוע גם בעסק שלך

לצד היתרונות שיש לחוק, המציאות בשטח היא כמובן מעט שונה מהמציאות על הנייר, ועם הזמן מתגלים גם החסרונות הרבים שלו שעלולים להוות סכנה ממשית להמשך ההתנהלות התקינה של עסקים רבים ואף להוביל לסגירתם לצמיתות. עסקים לגיטימיים, שאין להם שום נגיעה להליכים פליליים כגון העלמות מס, נאלצים לעיתים להוריד מחירים בצורה משמעותית ולספוג הפסדים כבדים על-מנת שלקוחותיהם יוכלו להמשיך ולשלם במזומן ויש עסקאות שלא יוצאות אל הפועל בשל הסכומים הגבוהים שלהן. לא כל עסק יכול להסתגל במהירות לביצוע עסקאות באמצעי תשלום חלופיים, ולכן עסקים רבים ניצבים בפני סכנת איבוד עסקאות – או חמור יותר, מנסים לבצע עסקאות במזומן באופן לא חוקי, וגורמים להטלת סנקציות (או הכי גרוע, לעונש מאסר) שחונקות את פעילות העסק.

חוק הגבלת המזומן קובע כי כל עסקה מעל סכום של 11,000 ₪ ניתן לבצע רק באמצעות צ'קים, העברה בנקאית, כרטיסי אשראי וכיו"ב. אם אתם רוצים לרכוש ג'יפ במזומן ולעשות ביטוח ג'יפ דבר זה יוצר בעיה. בהיעדר שימוש באמצעים אלו מצד המשלמים ובהתחשב בהוראות החוק, העסקה לא תוכל לצאת אל הפועל. בעידן בו עשרות אלפי עסקים בישראל נסגרים מדי שנה, בין השאר בשל קשיים כלכליים עצומים, כל עסקה שלא יוצאת אל הפועל היא בגדר גזרת גורל לכן חשוב לשים לב ולשמור על חוק המזומן.

כשמדובר בעסק שביסס את רוב הפעילות שלו על תשלום במזומן מצד הלקוחות, הדרך לחיסול פעילותו קצרה מתמיד, גם אם מדובר בעסק ותיק. לאור כל אלו עלה צורך ממשי בפתרון שיאפשר לבעלי עסקים וספקים להמשיך ולהתנהל אל מול לקוחותיהם גם באמצעות תשלום במזומן ויאפשר להם לשמור על רמות תמחור שיאפשרו להם להמשיך ולהתפרנס בכבוד.

הנה הפתרון שלכם, כאן ועכשיו

ש דרך קלה, פשוטה וכמובן חוקית, לעקוף את חוק לצמצום השימוש במזומן וברגע שתכירו אותה, לא תבינו איך לא עשיתם את זה לפני כן. "האחים דוש שירותים פיננסים" היא חברה ותיקה המספקת פתרונות פיננסיים מקיפים למגוון לקוחות מהמגזר הפרטי והעסקי. בין השאר עוסקת החברה במתן שירותים פיננסיים הכוללים המרות מטבע ורכישת מט"ח בתנאים אטרקטיביים, ניכיון שיקים והעברת כספים לחו"ל. דוש שירותים פיננסיים עובדת עם החברות המובילות בעולם בתחום על מנת להעניק ללקוחותיה שירות מקיף, אמין ומקצועי וזאת מתוך היכרות מעמיקה עם נושאים רלוונטיים כגון החקיקה בתחום וכמובן ניהול פיננסים בארץ ובעולם.

עם יציאת החוק לצמצום השימוש במזומן, החלה דוש שירותים פיננסים לספק פתרון לאלפי לקוחות המעוניינים למסור ולקבל תשלום במזומן וכך לשמור על ההתנהלות התקינה של העסק ועל תזרים מזומנים נוח, כמובן מבלי להסתבך עם פלילים ולעבור על החוק. החברה מציעה שירות הכולל 3 צעדים פשוטים, המאפשרים לכל בעל עסק ולכל לקוח להשלים את העסקה בקלילות:

חוק לצמצום השימוש במזומן
  1. ראשית, יש להפנות את הלקוחות לסניף דוש שירותים פיננסים, הנמצא בחולון, זמין ונגיש.
  2. שנית, החברה מאתרת ומזהה את הלקוח ומקבלת ממנו את הכסף המזומן בכל סכום שהוא.
  3. ושלישית, חברת דוש פיננסים מעבירה את הסכום מיידית לחשבון הבנק שלכם, בשיא הנוחות והיעילות.

שואלים את עצמכם כיצד זה אפשרי?

 

התשובה פשוטה: החוק לצמצום השימוש במזומן לא חל על מוסדות פיננסיים דוגמת "האחים דוש" ולכן אין מניעה. החברה תשמש כצינור להעברת כספים במזומן מהצד המשלם לבעל העסק. החברה פועלת על פי חזון לפיו מקצועיות ושירות ברמה גבוהה הם מעל הכל ולכן יש ביכולתה לזהות את הלקוח באופן מלא ולהעניק לכם שירות אמין ומקצועי, שמאפשר לכם לקבל כל סכום עבור כל עסקה.

 

מאות בעלי עסקים בישראל כבר הבינו כי הדרך האפקטיבית ביותר להתגבר על חסרונות החוק לצמצום שימוש במזומן היא על ידי פניה ל "האחים דוש שירותים פיננסיים" – DB FINANCE.

 

גם אתם רוצים להתחיל להנות ממעטפת השירותים הייחודית של החברה?

 

כל שעליכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר ונציגי החברה יחזרו אליכם בהקדם – עם כל הפרטים לגבי התהליך שיכול להציל את העסק שלכם מהסתבכות כלכלית שתגרום לכם להרבה עוגמת נפש ואף לסגירת העסק ומפעל חייכם.

 

בחרו נכון – בצעו עסקאות מזומן באופן חוקי, בטוח ומהיר דרך חברת דוש פיננסים!

איך זה עובד

מפנים את הלקוח לסניף הקרוב של DB FINANCE

אנו נקבל עבורכם את הכסף מזומן מהלקוח

אתם מקבלים את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלכם!

סגירת תפריט
Call Now Button
×

עגלת קניות

בעלי עסקים אנחנו מאפשרים לכם לקבל תשלום מזומן מלקוחות בקלות ובאופן חוקי לגמרי!

יש לכם שאלה? רוצים שנציג יחזור אליכם? חייגו אלינו 055-9863513 
או מלאו פרטים בטופס ותענו מיד: