איך לבחור חברה לניכיון צ'קים?

בעלי עסקים ואנשים פרטיים יכולים לקבל תשלום מהלקוחות או מגורמים אחרים בכמה דרכים: באמצעות העברה בנקאית, במזומן, באשראי או בצ'קים. לעיתים קרובות הצ׳קים שהלקוחות מעבירים לכם הינם בעלי תאריך דחוי, כך שניתן לפרוע אותם רק בתאריך המצוין על גבי צ'ק ולקבל את התשלום שמגיע לכם במועד מאוחר יותר שיכול להיות כמה חודשים קדימה. כל עוד מצב התזרים המזומנים שלכם טוב, ואתם מצליחים לאזן את ההוצאות מול ההכנסות, אין כל בעיה לקבל מהלקוחות צ'קים דחויים. אך כאשר התזרים המזומנים שלילי ואתם מתקשים לכסות את ההוצאות, הצ'קים הדחויים יקשו עוד יותר על המצב הכלכלי של העסק. אז אם אתם זקוקים לקבלת התשלום באופן מיידי וללא דיחוי, הפיתרון הוא לשכור שירותי ניכיון צ'קים.

מהו ניכיון צ'קים?


ניכיון צ'קים הוא שירות שמעניקים בנקים וחברות פיננסיות, המאפשר להחליף את הצ'ק הדחוי בכסף מזומן שניתן לכם באופן מיידי. במסגרת השירות, החברה רוכשת מכם את הצ׳קים הדחויים שלכם, מעניקה לכם כסף מזומן בהתאם לסכום הנקוב בצ'ק ובתוספת עמלה. לאחר מכן, חברת ניכיון הצ'קים פודה את הצ'ק במועד בו ניתן לבצע זאת.

לניכיון צ'קים יש יתרונות רבים: אתם יכולים לשפר באופן משמעותי את התזרים המזומנים שלכם, להימנע מחובות גדולים ולקיחת הלוואות מהבנק הכרוכות בריביות גבוהות ולסייע לעסק שלכם לצמוח.


טיפים לבחירת חברה לניכיון צ׳קים 

אז החלטתם לשכור שירות ניכיון צ'קים עבור הצ׳קים הדחויים שקיבלתם. להלן כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם על מנת לבצע עסקה בטוחה ומשתלמת עבורכם:

בחירה בחברה פרטית ולא בבנק


אמנם 80 אחוז משוק ניכיון הצ׳קים מתבצע על ידי הבנקים, אך מומלץ שלא לפנות לבנקים ובמקום זאת לפנות לגורמים חוץ בנקאיים המעניקים את השירות הזה – כמו חברת ביטוח, מוסדות פיננסים וחלפנים. יש לכך כמה סיבות: ראשית, הבנקים מקבלים צ'קים דחויים של עד חצי שנה. אם יש לכם צ׳ק דחוי למועד מאוחר יותר הבנקים לא יסכימו להעניק לכם את השירות.
בנוסף, הבנקים מנהלים בדיקות מקיפות אודות הלקוח שמסר לכם את הצ'ק ודורשים את הסכמתו לפירעון. במידה ולא יסכים לכך, לא תוכלו לפרוע את הצ'ק באופן מיידי.
בניגוד לחברה פרטית שגובה עמלה אחת בלבד על ניכיון צ'ק, הבנקים לוקחים עמלות נוספות כמו עמלת הפקדת צ'ק דחוי, עמלת אשראי ועוד. הבנקים אף עשויים לדרוש מכם להפקיד חלק מהכסף, ולא להשתמש בו במקום.
כמו כן, ישנם בנקים שנוהגים לשעבד 30 עד 50 אחוז מהסכום של הצ׳ק, ולהעביר את יתרת הסכום רק במועד פירעון הצ'ק.
מהסיבות האלו, מומלץ מאוד לפנות לחברה פרטית.


חברה מפוקחת 


ניכיון צ'קים הוא שירות חוקי. יחד עם זאת, בבואכם לבחור חברה המבצעת שירות פירעון צ'קים, חשוב מאוד לוודא שהחברה אמינה, מפוקחת ומאושרת. יש לבדוק היטב מי החברה ומי האנשים שעומדים מאחוריה, ולבקש לראות תעודות כמו למשל תעודת 81670 מטעם רשות המיסים בישראל, כדי להבטיח שהכל מתנהל כראוי ושאתם תקבלו באופן חוקי את הכסף שלכם.
 

שירות


חשוב לבחור בחברה ששירות לקוחות הוא נר לרגליה. בחרו אך ורק בחברה ששומרת על סודיות הלקוח באופן אופטימלי, שמקפידה על אבטחת מידע, שמעניקה שירות מהיר, אדיב ומקצועי ושבזכותה אתם יכולים ליהנות משקט נפשי ללא כל חשש. מומלץ לבדוק המלצות על החברה שמתמחה בניכיון צ'קים, ולברר מהי מידת שביעות הרצון של הלקוחות הקיימים והקודמים שלה. 


עמלות ניכיון צ'קים


חשוב לערוך השוואת מחירים בין החברות הפרטיות השונות ולבדוק מהו שיעור הריבית שהן גובות על השירות. בחרו בחברה שתגבה מכם עמלה בשיעור נמוך כך שהשירות ישתלם לכם. גובה העמלה על ניכיון צ'ק לרוב נע בין אחוז לשלושה אחוזים משווי הצ'ק. חשוב לדעת כי גובה העמלה תלוי במספר גורמים, כמו תאריך הפירעון, העסקה שבין הלקוח לצד ג׳ והריבית במשק. חברות נוהגות לתת עמלת ניכיון נמוכה אם בעל העסק הוא מוכר לחברה ויש לו יציבות כלכלית, אם הלקוח שהעניק את הצ'ק אומת, אם הריבית במשק נמוכה ומשתלמת, ואם פרק הזמן עד למועד פירעון הצ'ק אינו גבוה.
בנוסף לכך, כדאי לבחור בחברה שמאפשרת לכם לקבל את סכום הכסף במלואו, מבלי שתצטרכו להפקיד אותו בבנק ולשלם ריביות.

מחפשים ספק לביצוע שירות ניכיון צ'קים משתלם ואמין? נשמח לעמוד לשירותכם!

סגירת תפריט
Call Now Button
×

עגלת קניות

בעלי עסקים אנחנו מאפשרים לכם לקבל תשלום מזומן מלקוחות בקלות ובאופן חוקי לגמרי!

יש לכם שאלה? רוצים שנציג יחזור אליכם? חייגו אלינו 055-9863513 
או מלאו פרטים בטופס ותענו מיד: