מה זה שירות ניכיון צ'קים מזומנים ואיך הוא עוזר לעסקים ולפרטיים?

עסקים רבים, וגם אנשים פרטיים, מקבלים מלקוחותיהם צ'קים בעלי תאריך דחוי, כלומר – צ'קים שניתן לפרוע רק בתאריך עתידי קבוע מראש. בעוד בחלק מהפעמים מדובר בתאריך שנוח לבעל העסק, במקרים רבים אחרים הוא מעדיף לקבל את הכסף בו במקום במקום לחכות חודשים רבים עד לפריעת הצ'ק. 

עם זאת המצב הזה מתרחש באופן נפוץ בישראל, בעיקר בגלל הצורך לחכות לתשלומים שמגיעים מלקוחות ומספקים אחרים, דבר שמגלגל תקופות המתנה הלאה. המנטליות הזו הרגילה לא מעט אנשים במגזר הפרטי והעסקי פשוט לשלם בדחייה של חודש, חודשיים וחצי או שנה במקרה הטוב. יש כאלו שהדבר מקל להם על ההוצאות החודשיות או אנשים שמשלמים בתשלומים, אבל בסופו של דבר אלו שסופגים את הדחייה הזו הם בעלי העסקים שנותנים שירות מיד ומקבלים את התמורה רק מספר חודשים מאוחר יותר. 

למה הם עושים את זה למרות הדחייה הזו בתשלום? כי לרוב העבודה חשובה להם. הם מעדיפים לא לאבד את העסקה ולהתמודד עם הדחייה.

 

יש לכך פתרון!

ניכיון צ'קים מזומנים הוא אחד מכלי האשראי הפופולריים ביותר בישראל. יש לך צ'קים דחויים של לקוחותיך? יש מי שמוכן לקנות אותם ולתת לך מזומן במקום בניכוי עמלה שנקבעת מראש. כלומר – שירות זה, שמעניקים בנקים ובתי עסק פיננסיים, מעניק לך את סכום הכסף שיגיע מפדיון הצ'ק תמורת עמלה, לוקח את הצ'ק ופודה אותו במועד המאוחר בו ניתן לעשות זאת.

תהליך זה משתלם לכל הצדדים: הוא מאפשר לעסקים שאינם יכולים להמתין עד פירעון הצ'ק לפדות אותו מיד ולקבל את התמורה שלה הם זקוקים בכדי להמשיך ולתפקד, בעוד בתי העסק הפיננסיים שמבצעים את ניכיון הצ'ק מרוויחים מהעמלה שמקבלים על ביצוע ניכיון הצ'קים.

אגב, מדובר בתהליך מועיל לא רק עבור בעלי עסקים: כל אדם שקיבל צ'ק ועומד בתנאים המקובלים יכול להעביר אותו הלאה ולהשתמש בשירות הנ"ל. הדוגמה הקלאסית היא של בעלי עסקים שתמיד זקוקים לתזרים מזומנים עבור הזמנת סחורות ותשלומים לספקים, אך ממש לא רק הם יהנו מהאופציה לביצוע ניכיון צ'קים למזומנים.

האם שירות ניכיון צ'קים הוא שירות חוקי?

כן, בהחלט. אמנם בתקופות עבר השם "ניכיון צ'קים" קושר עם הלבנת הון, אך כיום המוסדות שמבצעים ניכיון צ'קים הם מפוקחים ומאושרים מראש, ואין שום בעיה עם ביצוע ניכיון צ'קים תוך עמידה בתנאים תחת חוק איסור הלבנת הון.

 

הידעתם? לא רק בנקים מאפשרים ביצוע ניכיון צ'קים!

אמנם 80% משוק ניכיון הצ'קים בישראל מתבצע על ידי בנקים בישראל, אך ממש לא רק הם זכאים להעניק את השירות. גם חברות ביטוח, חברות מימון, חלפנים ומוסדות פיננסיים נוספים חוץ בנקאיים יוכלו לבצע ניכיון צ'קים מסודר לבעלי עסקים ולפרטיים. לא זאת בלבד אלא שביצוע ניכיון צ'קים דרך הבנק עשוי לחייב אתכם להפקיד חלק מהכסף, בעוד ביצוע ניכיון צ'קים דרך מוסדות פיננסיים פרטיים מאפשר לכם להשתמש בכל סכום הכסף בו במקום וכך לשפר את מצב התזרים שלכם באופן דרסטי.

איך מבצעים ניכיון צ'קים?

תהליך ניכיון הצ'ק הוא פשוט מאוד:

 1.  הגעה ומסירת הצ'ק לחברת הניכיון. 
 2. במידת הצורך בעל הצ'ק יצטרך להציג בטחונות או ערבויות ולוודא שלחתומים על הצ'ק אין עבר פלילי.
 3. חברת הפיננסים מעבירה את סכום הצ'ק בניכוי העמלה אל הלקוח, באופן מאובטח וחסוי.

חברת DB FINANCE בבעלות המשפחתית של האחים דוש מחזיקה בתעודה מספר 81670 מטעם רשות המיסים בישראל ונותנת שירותי פיננסים ובהם ניכוי צ'קים בתנאים משתלמים במיוחד!

 

מדוע משתלם לכם לבצע ניכיון צ'קים דרכנו?

 • מאחר והסכום שתקבלו יועבר אליכם במלואו ללא צורך בהפקדה, בריביות או בפערי בטחון שהבנקים דורשים.
 • אחוזי עמלות משתלמים מאוד.
 • שמירה על סודיות ועל רמת שירות לקוח מקסימלית, תוך מתן שירות אדיב ומועיל בכל שלב.
 •  

מהן העמלות של ניכיון צ'קים?

העמלה שתיגבה במהלך ניכיון הצ'ק תלויה במספר גורמים, ולרוב תנוע בין אחוז משווי הצ'ק לשלושה אחוזים. נוכל להעניק לכם עמלת ניכיון צ'קים נמוכה במיוחד במספר מקרים:

 • מדובר בבית עסק מוכר איתו אנו משתפים פעולה לאורך זמן ומכירים את רמת היציבות שלו
 • פרק הזמן עד לתאריך פדיון הצ'ק אינו גבוה
 • הריבית במשק משתלמת ונמוכה כך שניתן להשיג אשראי משתלם
 • מעניק הצ'ק אומת והוא בעל אמינות ויציבות פיננסית

 

המטרה הסופית היא כמובן להגיע למצב בו משיכת הצ'ק תהיה פעולה בטוחה ומאומתת מראש, וכך מתאפשרת מתן עמלה נמוכה בתהליך פדיון הצ'ק.

בתהליך ניכיון הצ'ק תתבקשו לאמת את זהותכם ואת זהות כותב הצ'ק.

לאילו שיקים ניתן לבצע ניכיון שיקים ?

איך צריך להיראות הצ'ק כדי שנוכל לנכות אותו עבורכם? ראשית, וזהו התנאי הברור ביותר, הוא צריך להיות צ'ק שאינו "למוטב בלבד" – כלומר, גם המוסד הפיננסי שלנו יוכל לפדות אותו ולא רק אתם בעצמכם. שנית, חשוב לדעת שניתן לפדות צ'קים "למוטב בלבד" אם גם שם המוסד הפיננסי "חברת DB FINANCE בבעלות האחים דוש" מופיע על הצ'ק כאחד המוטבים. שלישית, ניתן לפדות צ'ק שממוען אליכם כל עוד הוא אינו "למוטב בלבד". או כאשר מדובר בצ'ק שניתן להסב בזמן החתימה למוטב אחד. 

מעוניינים לבצע ניכיון צ'קים מהיר בעמלה משתלמת במיוחד? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

סגירת תפריט
Call Now Button
×

עגלת קניות

בעלי עסקים אנחנו מאפשרים לכם לקבל תשלום מזומן מלקוחות בקלות ובאופן חוקי לגמרי!

יש לכם שאלה? רוצים שנציג יחזור אליכם? חייגו אלינו 055-9863513 
או מלאו פרטים בטופס ותענו מיד: