צ'ק דחוי הוא צ'ק שתאריך הפירעון שלו אינו מיידי אלא מועד מסוים בעתיד. העתיד הזה יכול להיות תוך מספר שבועות ובמקרים רבים גם רחוק יותר – עוד כמה חודשים. ייתכן מאד שמועד הפירעון הזה שמופיע על הצ'ק מוסכם וידוע על ידי הצדדים, אך למרות זאת – מי שקיבל לידיו את התשלום ירצה בכל זאת לקבל את הכסף עבור הצ'ק במועד מוקדם יותר ממועד הפירעון. האם זה אפשרי וניתן לביצוע? בהחלט כן, וזה גם נפוץ. מדובר בשירות ניכיון צ'קים שבו מחזיק הצ'ק בעצם מוכר למישהו אחר את הצ'ק ובניכוי עמלה שמוסכמת מראש מקבל לידיו את הסכום בו במקום וללא המתנה למועד הפירעון. שירות זה ניתן על ידי גופים שונים וחשוב מאד לדעת ולהבין איך התהליך עובד ואל מי כדאי לפנות לצורך כך.

למי מתאים שירות של ניכיון צ'קים?

פירעון מוקדם של צ'ק דחוי היא אפשרות שעומדת בפני כל מי שיש בידיו צ'ק עם תאריך פירעון עתידי. אפשר לומר שמדובר בעצם בעסקה שכל הצדדים מרוויחים ממנה – מי ששילם ורשם את הצ'ק בוחר מועד פירעון שנוח לו, ואכן מבחינתו יציאת הכסף מחשבון הבנק תתבצע בתאריך שרצה, בעוד מי שקיבל לידיו את הצ'ק יוכל בכל זאת לממש אותו באופן מיידי ולקבל מזומנים לחשבון הבנק כך שיוכל להמשיך את הפעילות שלו כרגיל, ומי שמתווך באמצע בין שני אלה ירוויח מעמלה נאה שתהיה מוסכמת בינו לבין הצד המקבל. העמלה תהיה כדאית מאד ביחס להמתנה הארוכה עד למועד הפירעון ומקבל הצ'ק יוכל ליהנות מתזרים מזומנים מיידי ללא המתנה. בדרך כלל הכסף המזומן המיידי יאפשר לעסק, למשל, להמשיך לפעול ולבצע עסקאות נוספות עם ספקים וציוד חדש והפעילות לא תיעצר למרות מועד הפירעון הרחוק.

מי נותן שירות של פריטת צ'קים דחופים בעלי תאריך דחוי?

ראשית חשוב מאד לציין ולהדגיש שמדובר בתהליך חוקי שמותר ומוסדר לביצוע. בעלי עסקים רבים מעדיפים לסכם עם לקוחות על תנאי תשלום של שוטף + 30, 60 או אפילו 90 או 120 – ובלבד שיקבלו את העבודה המדוברת. הם יודעים שעומדת לרשותם האפשרות לניכיון הצ'ק, לקבל את תמורתו באופן מיידי, וישנם בעלי עסקים שאפילו יצליחו לגלם את הריבית בהסכם שהם מראש חותמים עם אותו לקוח. כך הם אפילו לא יאלצו לשלם את העמלה עבור שירות הניכיון. אפשר לבצע את השירות דרך סניפי הבנקים השונים וגם אצל גופי מימון שונים וחברות שעוסקות בכספים. העמלה תוחלט במשותף עם הלקוח, הצ'ק יימסר למי מעובדי חברת המימון ולמקבל הצ'ק תבוצע העברה בנקאית או שיינתן לו סכום הצ'ק במזומן בו במקום. התהליך אינו ארוך, לא דורש בדיקת רקע או וידוא פרטים רבים כך שמבחינת מי שקיבל את צ'ק – הוא יכול לקבל כסף מזומן באופן מיידי ולבצע פריטת צ'קים דחופים. הוא בעצם יכול מיד עם קבלת הצ'ק לפנות לביצוע תהליך הניכיון וכך הוא לא ממתין כלל ומבחינתו היה מדובר בצ'ק מזומן שהוא פדה מיד עם קבלתו.

איך בוחרים את החברה שדרכה מבצעים את ניכיון הצ'ק הדחוי?

כמו בכל חיפוש של שירות מקצועי – ישנם כמה קריטריונים שחשוב לבחון לפני שבוחרים את מי שממנו מקבלים את השירות. כאשר מדובר בענייני כספים כמובן שהעמלה היא קריטריון מפתח, שכן מי שמעוניין לפדות צ'ק דחוי רוצה לשלם את העמלה הנמוכה ביותר שאפשר על מנת שהעסקה תהיה לו כדאית והוא לא יפסיד כסף בדרך. להלן כמה פרמטרים שכדאי לבדוק ולבחון לפני קבלת ההחלטה:

  • המלצות. כדאי לבדוק המלצות של לקוחות קודמים של החברה כדי לוודא שהם קיבלו שירות טוב, יעיל, מהיר ומקצועי.

  • רישיון לעסוק בשירותי כספים. חשוב לוודא שמדובר בחברה או עסק שמורשים לעבוד עם צ'קים דחויים, עם קנייה של צ'קים ועם ביצוע פעולות בצ'קים שמופיע עליהם הכיתוב "למוטב בלבד".

  • השוואת מחירים. חברות מימון שונות יציעו שיעורי עמלה שונים לביצוע ניכיון של צ'קים דחויים ולכן יש חשיבות בבדיקה איזה מקום יציע עמלה משתלמת.

אנו בדוש פיננסים מחזיקים בניסיון רב בפריטת צ'קים דחופים לפרטיים ובכל הרישיונות הנדרשים, ונשמח לעזור גם לכם במהירות במחירים אטרקטיביים!

סגירת תפריט
Call Now Button
×

עגלת קניות

בעלי עסקים אנחנו מאפשרים לכם לקבל תשלום מזומן מלקוחות בקלות ובאופן חוקי לגמרי!

יש לכם שאלה? רוצים שנציג יחזור אליכם? חייגו אלינו 055-9863513 
או מלאו פרטים בטופס ותענו מיד: