רכישת מטבע זר, רכישת מטח

רכישת מטבע זר ב-3 שלבים 
פשוט מהיר ועד הבית

 
יש הרבה סיבות שבגינן אנשים רוצים לבצע רכישת מטח. היכן ניתן לבצע רכישה שכזאת, מתי היא באמת נחוצה ומתי היא מסוכנת? כל מה שרציתם לדעת, בדקנו בשבילכם.

מט”ח לסחר חוץ

כמעט כל מוצר שאנו קונים בארץ לא היה מגיע אלינו בלי שמישהו קודם לכך יצטרך לבצע רכישת מטח. כל מוצר שאנו קונים ואשר מיוצר בחו”ל נקנה על ידי יבואן שצריך לשם כך מטבע חוץ. היבואן מבצע רכישה של מט”ח שנקראת גם המרה. אגב, באופן דומה, פועלים יצואנים בחו”ל, אשר קונים סחורות או שירותים מיצואנים ישראלים (בין אם חקלאים, בין אם תעשיינים, בין אם חברות הייטק).

מט”ח בתחום התיירות

סוג נוסף של רכישת מטח מתבצע בהיקפים גדולים בתחום התיירות. כל מי שנוסע לחו”ל נוהג לצאת עם סכום כזה או אחר של מט”ח בתיק או בארנק. דולר, שטרלינג, ין, אירו או כל מטבע אחר צריך לקנות ולשלם בשקלים (במזומן או באשראי). חשוב להיזהר ולבצע את רכישת המט”ח הזאת רק אצל חלפנים מורשים. מה זאת אומרת? זאת אומרת שצריך לבדוק שמדובר בחברת ציינג’ או חלפנים שפועלים באישור בנק ישראל. אגב, שימו לב שתמיד מפורסמים שני שערים בכל סוג של מטבע חוץ. שער אחד משמש למכירת המט”ח ושער אחר משמש לצורך קניית מט”ח (מתיירים ישראלים שחזרו ארצה ונותר בכיסם עודף מכל הבזבוזים, ההוצאות, המלון והמזכרות).

מט”ח לצרכים ספקולטיביים

יש סוג נוסף של רכישת מטח, שנהוג מטעמים שנקראים ספקולטיביים. נדגיש כי זהו צעד שטומן בחובו סיכוי לרווח ניכר אך גם להפסד מאוד כבד. כאן, הספקולנט מבצע רכישה של מט”ח אשר על פי הציפייה שלו צפוי לשנות את שערו באופן דרסטי בתוך פרק זמן נתון. רכישה כזאת יכולה להיעשות באופן ישיר או באופציות.

רכשו מט”ח אונליין >

סגירת תפריט
×

עגלת קניות